See What's Important

Rīgas 72. vidusskolas skolēni apmekē Groglass ražotni
Wednesday, February 8, 2017

Groglass ražotnē Katlakalna ielā 4b ciemojās Rīgas 72.vidusskolas 10.klases skolēni. Pusaudži bija ieinteresēti uzzināt vairāk par unikālo Groglass produktu - neredzamo stiklu un tā tapšanas tehnolģisko procesu. Bijām patīkami pārsteigti par ekskursantu sagatavotību, izrādot zināšanas ķīmijā un pamata izpratni par mūsu ražoto produkciju.
"Mēs, Rīgas 72.vidusskolas 10.klases skolēni pateicamies Groglass komandai par novadīto ekskursiju un sniegtām zināšanām par uzņēmumu kopumā un tā produktiem. Tā bija noderīga un izglītojoša pieredze, kas noderēs mums nākotnē. Mums bija interesanti uzzināt par to, cik augsti tehnoloģiski attīstīts uzņēmums ir tepat Latvijā. Tas vairo mūsu lepnumu par mūsu valsti. Pateicamies par viesmīlīgu uzņemšanu un praktisku dāvanu. Mēs ceram, ka sadarbību turpināsim un atbrauksim vēl pie Jums ciemos," klases audzinātāja Svetlana un Rīgas 72.vidusskolas 10.klases skolēnu kolektīvs.
Groglass komanda ir pagodināta un priecīga izglītot jauniešus, kā arī novēlam veiksmi mācībās!

Artglass stikls sargā vēstures liecības Latvijas Kara muzejā
Friday, January 6, 2017

Artglass plaši tiek izmantots pasaules slavenu muzeju ekspozīciju iekārtošanai, piemēram, Luvras muzejā Parīzē, Reiksmuzejā Amsterdamā un daudzos citos, kur aiz mūsu stila tiek liktas unikālas mākslas vērtības. Pamazām arī Latviju pārņem šī tendence un muzejiem tiek izvēlēts Groglass ražotais “neredzamais” stikls, tāpēc no 2017.gada 12.janvāra aicinām apmeklēt jauno ekspozīciju “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā” Latvijas Kara muzejā, lai novērtētu lielisko rezultātu klātienē.
Ekspozīcija būs Latvijā visplašākais sabiedrībai pieejamais vēstures stāsts par Pirmo pasaules karu, kas veidota no 1230 vēstures liecībām, izvietota 380 m2 un sastāv no diviem tematiskiem blokiem. Pirmā daļa veltīta Pirmā pasaules kara notikumiem Eiropā un Latvijā, savukārt otrā – politiskajām un militārajām pārmaiņām 1917. gadā, kas iesaistīja latviešu strēlniekus Pilsoņu karā Krievijā. Ekspozīcijas hronoloģiskais rāmis aptver laika posmu no 1914. -1922.gadam.
Pirmais pasaules karš jaunajā Latvijas Kara muzeja ekspozīcijā tiek rādīts kā totāls karš, kurā iesaistīti gan karavīri frontē, gan civiliedzīvotāji frontes aizmugurē. Ekspozīcijas centrālā vieta veltīta latviešu strēlniekiem, viņu kaujas gaitām un sadzīvei, paralēli atspoguļojot arī pretinieku. Būtisks ekspozīcijas elements ir laikabiedru atmiņu, vēstuļu un dienasgrāmatu fragmenti, kas ļauj pietuvināties laika notikumiem, izjūtām un domām, kā arī apmeklētājiem būs unikāla iespēja aplūkot pirmo trīs latviešu strēlnieku bataljonu karogu atdarinājumus.
Vēsturiskā satura sasaiste ar šodienas realitāti, mūsdienīgi aktuāls dizains un interaktīvi risinājumi padara ekspozīciju interesantu un ērti uztveramu dažādām auditorijām. Jaunajā ekspozīcijā būs apskatāmi telpiski un multimediāli objekti, kuros tiks izmantotas arī attēlu un vizuālo efektu projekcijas. Kopumā apmeklētājiem būs pieejamas 3 animētas projekcijas, 5 skārienjūtīgi ekrāni un 15 digitālie ekrāni.
Ekspozīcijas risinājumam autori izmantojuši stihisku kara frontes vidi, kurā galvenais objekts ir munīcijas kastes. Ekspozīcijas dizains veidots tā, lai apmeklētājam pastarpināti rastos sajūta, ka viņš atrodas armijas arsenālā, un viss, kas atrodas telpā, var atkal ,,sākt kalpot” karam. Īpaši uzsverams ir fakts, ka pirmo reizi Latvijas muzeju vēsturē visā ekspozīcijā tiek izmantots Artglass "neredzamais" stikls, kas eksponētās vēstures liecības ļauj apskatīt līdz pat sīkākajai detaļai un patiesajās krāsās, kā arī pasargā tās no kaitīgajiem ultravioletajiem stariem. Ekspozīcijas mākslinieciskais dizains - dizaina birojs «H2E
Latvijas televīzijas ziņu sižets un foto galerija – noskaties un gūsti lielisku ieskatu par Latvijas Kara muzeja pastāvīgo ekspozīciju “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā”: http://www.lsm.lv/lv/raksts/vesture/dzive/kara-muzeja-izstade-par-latvijas-iedzivotajiem-pirma-pasaules-kara-laika.a218396/ 
Aicinām noklausīties Latvijas Radio 1 raidījumu “Kultūras Rondo” – sarunu ar Latvijas Kara muzeja Pirmā pasaules kara vēstures nodaļas vēsturnieku Klāvu Zariņu un nodaļas vadītāju Ilzi Krīgeri, kā arī ekspozīcijas mākslinieciskā dizaina autoru dizaina biroja „H2E” vadītāju Holgeru Eleru par Latvijas Kara muzeja jaunās ekspozīcijas “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā” tapšanu: http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/kara-muzeja-plass-stasts-par-latvijas-iedzivotajiem-pirma-pasaul.a79993/ 
Esat laipni aicināti uz Latvijas Kara muzeju. Papildus informācija: http://www.karamuzejs.lv/ 

Ziemassvētku 2016 labdarības projekts
Friday, December 9, 2016

Lai šis brīnumu laiks Jūs iedvesmo radošām idejām un labiem darbiem! Novēlam mīlestības pilnus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu Jauno gadu!
Sveicieni no Groglass komandas, kā arī daudz smaidu un zīmējumu no bērniem!

Mūsu Ziemassvētku vēlēšanās ir iepriecināt cilvēkus un redzēt vairāk smaidus, tāpēc arī šogad turpinām labdarības projektu un atbalstām bērnus ar redzes traucējumiem no PII "Liepiņa" Liepājā. Projekta ietvaros bērniem tiks iegādāti mācību materiāli un aprīkojums, kas uzlabos ikdienas dzīvi, kā arī veicinās atveseļošanās procesu. 

Izglītojam studentus no Kazahstānas
Thursday, December 1, 2016


“Šī gada 30.novembrī Rīgas Tehniskās universitātes maģistrantūras prakses studenti no Kazahstānas, L. N. Gumiļova Eirāzijas Nacionālās universitātes (L. N.Gumilyov Eurasian National University), Fizikas un tehnoloģiju katedras viesojās uzņēmumā Groglass. Jauniešiem, kuri pārstāv nanotehnoloģiju nozari, tika dota lieliska iespēja klātienē iepazīties ar Groglass unikālo pieredzi un ražošanas tehnoloģijām. Kazahstānas viesi pirmo reizi viesojās pasaules līmeņa uzņēmumā, kas viņiem deva nenovērtējamus iespaidus, pieredzi un jaunas zināšanas. Rīgas Tehniskā universitāte izsaka pateicību uzņēmumam Groglass par iespēju apmeklēt uzņēmumu un iepazīties ar tā patiesi saistošo pieredzi know how stikla pārklājuma un nanotehnoloģiju jomā,” saka starptautisko projektu koordinators Artūrs Lūsis.
Groglass komanda ir pagodināta un priecīga izglītot jauniešus, kā arī novēlam veiksmi mācībās!

Groglass Latvijas nacionālajā stendā izstādē The Big 5
Wednesday, November 16, 2016

"The Big 5" notiek kopš 1982.gada un tā ir lielākā būvniecības izstāde Tuvajos Austrumos, ko ik gadu apmeklē vairāk nekā 80 000 nozares profesionāļu un ar stendiem piedalās ap 3000 uzņēmumu. Šogad izstādē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) organizēs Latvijas nacionālo stendu 36 m2 platībā, kurā vairāki Latvijas uzņēmumi tai skaitā Groglass piedāvās savus produktus un pakalpojumus.

Groglass komanda stenda apmeklētājiem prezentēs augtākās kvalitātes anti-reflektīvo stiklu, kas lieliski piemērots arhitektūras un dizaina projektiem, elektroniskajiem displejiem, ledusskapju durvīm un aukstuma vitrīnām, mākslas darbu ierāmēšanai, kā arī citiem risinājumiem, kur nepieciešams stikls ar augstu pievienoto vērtību.

"The Big 5" notiks 2016. gada 21.-24. novembrī Dubaijā. Papildus informācija: https://www.thebig5.ae
Esat laipni aicināti uz Latvijas nacionālo stendu D181 hallē Blue.
#TheBig5Dubai

Konkursa rezultātu paziņojums
Friday, November 11, 2016

2016.gada 12.oktobrī GroGlass izsludinātais pētniecības projektu konkurss ir noslēdzies.

Pielikumā:
Konkursa rezultātu paziņojums

Skolēni Baltijā pēta Latvijas vēsturi un ekonomiku
Tuesday, November 8, 2016

Šī gada 7. novembrī Rīgas Purvciema vidusskola un International Association of Experts in Children Education on High Technologies (IAECEHT) rīkoja lietišķās spēles “Žurnālists. Spogulis apgabalam”, kurās piedalījās skolēni no Latvijas, Somijas un Igaunijas.
“Mēs turpinām pētīt apkārtējo pasauli, iepazīstinot vidusskolēnus ar dažādu organizāciju darbu. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šoreiz jaunieši varēja sevi parādīt ne tikai žurnālistikas jomā, bet arī izpētīt Latvijas valsts vēsturi un ekonomiku, apmeklējot vairākus uzņēmumus un muzejus” - paziņoja IAECEHT eksperts un viens no idejas autoriem Mihails Epšteins.
Projekta ietvaros jaunieši apmeklēja arī uzņēmumu Groglass un uzzināja, kā tiek ražots “neredzamais” stikls. Skolēniem bija lieliska iespēja noklausīties prezentāciju par uzņēmumu, izstaigāt ražotni un piedalīties diskusijā, kurā varēja noskaidrot sev interesējošus jautājumus.
“Jauniešiem bija krietni jāpastrādā, lai tikai pāris stundās pagūtu nointervēt organizāciju pārstāvjus, kā arī sagatavot pilnvērtīgu reportāžu un prezentāciju ar fotogrāfijām. Savukārt skolēnu darba rezultātus novērtēs pieredzējuši žurnālisti, bet labākie raksti pēc tam tiks publicēti plašsaziņas līdzekļos”, - stāsta M.Epšteins.
“Šis projekts sniedz jauniešiem priekšstatu par profesiju daudzveidību, kas nākotnē palīdzēs profesijas izvēlē. Tas dod iespēju vidusskolēniem gūt pieredzi žurnālistikas jomā, kā arī analizēt dažādu organizāciju darba procesus un iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Tā ir lieliska iespēja darboties komandā” - stāsta Rīgas Purvciema vidusskolas direktors Jurijs Kļukins.
Groglass komanda jauniešiem vēl veiksmi un panākumus!
#mirrorlv #economy #isk #rpv #tlvl

Groglass pētniecības projekta konkurss
Wednesday, October 12, 2016

GroGlass izsludina pētniecības projektu konkursu ar mērķi nodarbināt darbiniekus ar doktora (PhD) grādu, kas iegūts pēdējo piecu gadu laikā. Pētniecības pieteikumu iesniegumu sagatavošanai un pētniecības pieteikuma īstenošanai ir jāatbilst GroGlass cilvēkresursu attīstības plānam un pētniecības programmai, kā pētniecības darba virzienus nosakot:
1) Dažādu materiālu virsmu aktivēšanas metožu izstrādi vakuuma putināšanas tehnoloģijā iegūto slāņu adhēzijas veicināšanai.
2) Virsmas aktivēšanas tehnoloģiju pētīšana laboratorijas un integrācija – ražošanas vidē.
3) Izpētīt adhēzijas ietekmi uz pārklājumā saturošo oksīdu slāņu struktūru īpašībām pret materiāla virsmas brīvo enerģiju un struktūru.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2016.gada 9.novembris


Pielikumā:
Pieteikuma forma angļu valodā
Pieteikuma forma latviešu valodā
Pieteikuma pielikums – zinātniskais apraksts angļu un latviešu valodā
Pieteikuma pielikums – apliecinājums par dubultā finansējuma neesamību angļu un latviešu valodā
Pieteikuma vērtēšanas kritēriji
Konkursa nolikums angļu valodā 
Konkursa nolikums latviešu valodā

Starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu laureātu sveikšana
Monday, October 10, 2016

Šī gada 7.oktobrī svinīgajā pasākumā Valsts prezidenta pilī tika sveikti starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji. Lai tas notiktu, šovasar 27 izcilākie Latvijas skolēni no Daugavpils, Jēkabpils, Mārupes, Rīgas, Siguldas un Tukuma piedalījās astoņās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs fizikā, ķīmijā, bioloģijā, informātikā, matemātikā, vācu valodā, ģeogrāfijā un filozofijā. Jaunieši arī šogad parādīja izcilus rezultātus, izcīnot vienu zelta, trīs sudraba, četras bronzas medaļas un sešus atzinības rakstus. “Ikviens starptautisks panākums ir apliecinājums, ka mums aug talantīga, spējīga un uzņēmīga jaunā paaudze. Paldies, ka esat likuši Latvijas vārdam izskanēt pasaulē!” sveicot laureātus, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Šis ir pirmais gads, kad Groglass atbalstīja Latvijas skolēnu komandu dalību Starptautiskajās ķīmijas un fizikas olimpiādēs ar mērķi motivēt jauniešus apgūt eksaktos mācību priekšmetus.
Jau ziņots, ka 48. Starptautiskajā ķīmijas olimpiāde notika no šī gada 23. jūlija līdz 1. augustam Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, kur sudraba medaļu savā īpašumā ieguva Ritums Cepītis, bronzas medaļu - Gļebs Jeršovs un atzinības raksts tika Naurim Narvaišam.
Savukārt 47. Starptautiskā fizikas olimpiāde norisinājās Cīrihes pilsētā Šveicē no šī gada 10.- 17. jūlijam. Četri simti skolēnu no gandrīz 90 pasaules valstīm sacentās divās kārtās, risinot eksperimentālos un teorētiskos uzdevumus. Kopvērtējumā Reinis Irmejs ir izcīnīja sudraba, bet Helvijs Sebris – bronzas medaļu. Krišjānis Puduls un Gints Bauda saņēma atzinības rakstus.
Priecājamies un no sirds sveicam jauniešus, pedagogus un mentorus ar lieliskajiem panākumiem!
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Bija prieks Jūs satikt izstādē Glasstec 2016
Thursday, October 6, 2016

Izstāde Glasstec 2016 veiksmīgi pavadīta, esam atpakaļ no Diseldorfas un darbi turpinās ierastajā ritmā. Paldies visiem, kas apmeklēja Groglass stendu – bija patiess prieks Jūs satikt, iepazīties un apspriest mūsu stikla priekšrocības Jūsu projektiem. Ja Jums ir kādi jautājumi par Artglass vai Sapphire produktiem, sazināties ar mums sales@groglass.com
Mēs vienmēr būsim priecīgi Jums palīdzēt!

Jauns video par uzņēmumu Groglass - noskaties!
Wednesday, October 5, 2016

Esam publicējuši savu jaunāko video par Groglass. Noskaties un uzzini, kā tiek ražots "neredzamais" stikls, kādiem pasaules mēroga nozīmīgiem projektiem tas tiek lietots, kā arī daudz citus interesantus faktus! Ielūkojies mūsu ražotnē un iedvesmojies, ka arī Latvijā ir iespējams ražot Premium kvalitātes produktus ar augstu pievienoto vērtību, kas atzinīgi tiek novērtēti visā pasaulē!

Noskaties jauno video te: https://www.youtube.com/watch?v=VFh_w-RgcVI

Esat laipni aicināti dalīties ar video, lai arī Jūsu klienti un sadarbības partneri uzzina par "neredzamo" stiklu, kas tiek ražots tepat Latvijā uzņēmumā Groglass.

Groglass dalība Zinātnieku Nakts 2016 pasākumā
Wednesday, October 5, 2016

1150 cilvēku Zinātnieku naktī apmeklēja matemātikas un fizikas pasauli Latvijas Universitātē! Visa vakara garumā interesenti tika iepazīstināti ar daudzveidīgo un aizraujošo zinātnes pasauli - zinātnieki bija iznākuši pie sabiedrības, lai demonstrētu savus sasniegumus, taisītu eksperimentus, rādītu šovus, vadītu ekskursijas, kā arī – piedalītos spraigās diskusijās.
Groglass pārstāvji demonstrēja, kā, savienojot dažādas ķīmiskās vielas, tiek radīts gan anti-reflektīvais, gan kaitīgo ultravioleto staru absorbējošs pārklājums uz stikla, atbildēja uz daudz jautājumiem un sniedza ieskatu par procesu, kā tepat Latvijā tiek radīts unikāls produkts - “neredzamais” stikls, kas atzinīgi tiek novērtēts visā pasaulē.
Paldies visiem, kas apmeklēja un piedalījās Zinātnieku nakts 2016 pasākumā! 
Foto: Dmitry Bocharoff, Inese Bula, Liva Elizabete Liepina

Pieredzes apmaiņas pasākums uzņemumā Groglass
Monday, October 3, 2016

​29.septembrī sadarbībā ar Biznesa efektivitātes asociāciju uzņēmumā Groglass norisinājās ​pieredze apmaiņas ​pasākums par SIA Groglass pirm​ajiem soļiem ceļā uz nepārtrauktiem uzlabojumiem. Pieredzes apmaiņas ​vizītē​ piedalījās ​17​ BEA biedru uzņēmumu pārstāvji, kuri dalījās savā pieredzē​ , kā arī mums pašiem bija iespēja parādīt savas mazās pirmās uzvaras ceļā uz uzlabojumiem. Apmeklētājiem bija iespēja apskatīt ražotni, iepazīties ar nozari​, kā arī iepazīt ​uzņēmuma ​ražošanas procesu.
Pateicamies visiem, kas piedalījās SIA Groglass un BEA rīkotajā pieredzes apmaiņas pasākumā.

Tiekamies Zinātnieku Naktī 2016
Tuesday, September 27, 2016

Jau šo piektdien, 2016. gada 30. septembrī no plkst. 18:00 – 23:00, vienlaikus deviņās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Salaspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Liepājā, Ventspilī un Papē - notiks Zinātnieku nakts 2016 pasākums.

Latvijas Universitātes (LU) daudzveidīgo zinātnes pasauli varēs iepazīt arī LU Fizikas un Matemātikas fakultātes (FMF) telpās, Zeļļu ielā 25.   LU FMF Fizikas nodaļa (FN) un Matemātikas nodaļa (MN) kopā ar LU Cietvielu fizikas institūtu (CFI), LU Fizikas institūtu (FI) un SIA Groglass ļaus atklāt brīnišķo fizikas un matemātikas pasauli! No interaktīviem demonstrējumiem, līdz nopietnām lekcijām un sarunām, no fizmatu aizrautības izzināt līdz zināšanu pielietojumam un produktiem Tev apkārt. Un visam pa vidu zinātnieka stāsts filmā "Kvanta kods". Tiekamies!

Papildus info: http://www.lu.lv/fmf/zinas/t/42176/

Foto: Latvijas Universitāte

Groglass prezentēs inovācijas izstādē Glasstec 2016
Thursday, September 8, 2016

Groglass piedalīsies Glasstec 2016 – pasaulē vērienīgākajā stikla ražošanas tehnoloģiju un produktu izstādē, kas notiks no 20.-23.septembrim Diseldorfā, Vācijā.

Groglass komanda plāno stenda apmeklētājus pārsteigt ar vairākiem jauniem, inovatīviem stikla produktiem, kas paredzēti elektroniskajiem displejiem, ledusskapju durvīm un aukstuma vitrīnām, arhitektūras projektiem, mākslas darbu ierāmēšanai, kā arī citiem risinājumiem, kur nepieciešams stikls ar augstu pievienoto vērtību.

Glasstec ir pasaulē lielākā stikla industrijas izstāde, kas notiek katru otro gadu. 2014.gadā izstādē piedalījās 1217 dalībnieki no visas pasaules un to apskatīja aptuveni  43 tūkstoši apmeklētāji no vairāk nekā 80 valstīm.

Esat laipni aicināti uzzināt vairāk informāciju par Groglass stikla produktiem Glasstec 2016 izstādē 11. hallē G16 stendā vai http://www.groglass.com/products.

Papildus informācija par izstādi: http://www.glasstec-online.com/

Latvijas jauniešiem lieliski rezultāti starptautiskajās olimpiādēs
Wednesday, August 10, 2016

Šogad pirmo reizi Groglass atbalstīja Latvijas skolēnu komandu dalību Starptautiskajās ķīmijas un fizikas olimpiādēs. Mūsu mērķis ir motivēt jauniešus apgūt eksaktos mācību priekšmetus, tāpēc plānojam sadarbību turpināt un sniegt atbalstu arī nākamajā gadā. Groglass komanda lepojas par jauniešu lieliskajiem rezultātiem un novēl nenogurstošu zinātkāri un neatlaidību, kas ved pretī jauniem sasniegumiem!

48. Starptautiskajā ķīmijas olimpiāde notika no šī gada 23. jūlija līdz 1. augustam Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, kur sudraba medaļu savā īpašumā ieguva Ritums Cepītis, bronzas medaļu - Gļebs Jeršovs un atzinības raksts tika Naurim Narvaišam.

Savukārt 47. Starptautiskā fizikas olimpiāde norisinājās Cīrihes pilsētā Šveicē no šī gada 10.- 17. jūlijam. Četri simti skolēnu no gandrīz 90 pasaules valstīm sacentās divās kārtās, risinot eksperimentālos un teorētiskos uzdevumus. Kopvērtējumā Reinis Irmejs izcīnīja sudraba, bet Helvijs Sebris – bronzas  medaļu. Krišjānis Puduls un Gints Bauda saņēma atzinības rakstus.

Fizikas izlases vadītājs Vjačeslavs Kaščejevs ir īpaši gandarīts par mūsu skolēnu panākumiem: “Talanta uzplaukumam ir vajadzīga dziļa iekšējā motivācija un neatlaidīgas darbs. Mūsu puišu izcīnītās medaļas tam ir spilgts apliecinājums. Es ceru, ka viņu panākumi turpinās iedvesmot Latvijas jauniešus uz pasaules mēroga sasniegumiem.”

Papildus informācija par starptautiskajām olimpiādēm: http://visc.gov.lv/vispizglitiba/olimpiades/info.shtml

Esam pagodināti saņemt prestižo Ruban d’Honneur apbalvojumu
Friday, June 17, 2016

Groglass saņem godpilno nomināciju - viens no 10 labākajiem Eiropas uzņēmumiem Importa / Eksporta kategorijā. Zelta medaļas pasniegšana notika Eiropas Biznesa balvas konkursa svinīgajā Gala pasākumā šī gada 17.jūlijā Milānā, Itālijā. Konkurss noritēja vairākās kārtās 16 mēnešu garumā un tam pieteicās vairāk nekā 32 000 uzņēmumi no 33 valstīm. Groglass komanda ir ļoti priecīga par izcīnīto uzvaru un tā mudina darboties vēl rezultatīvāk, lai sasniegtu vēl augstākas virsotnes! Paldies visiem mūsu draugiem,atbalstītājiem, klientiem un sadarbības partneriem! 

Adrians Tripps (Adrian Tripp), European Business Awards konkursa izpilddirektors sacīja: “Gala vakara fināls ir milzīgu pūļu un sasniegumu rezultāts. Šeit ir iespēja satikt izcilākos biznesa pārstāvjus, atrast jaunus risinājumus, veicināt uzņēmējdarbību un svinēt fenomenālu panākumu.”

European Business Awards ir prestižs uzņēmējdarbības novērtēšanas konkurss, kuru atbalsta vadošie biznesa cilvēki, politiķi, mediji, akadēmiķi no visas Eiropas. Sacensību pamatprincipi ir: veiksme, inovācijas, ētika un globālā domāšana. Galvenais programmas sponsors ir RSM – vadošais pasaules auditu, nodokļu un uzņēmējdarbības izaugsmes konsultāciju sniedzējs.

Papildus informācija: http://www.businessawardseurope.com 

Groglass komanda piedalās Lattelecom Rīga maratonā 2016
Monday, May 16, 2016

Jau otro gadu Groglass komanda piedalījās Lattelecom Rīga maratonā. Šogad komandu pārstāvēja astoņi dalībnieki no kuriem trīs veiksmīgi pieveica pusmaratona distanci 21km un pārējie pieci godam noskrēja populāro tautas distanci 6km garumā.
Lattelecom Rīga maratons 2016 bija lieliski kopā būšanas svētki un lietus nebija traucēklis pozitīvām emocijām!
Rīgas maratons ir ikgadējs sporta pasākums, kas Rīgā norisinās kopš 1991. gada. Ilgu laiku oficiālais tā nosaukums bija "Nordea" Rīgas maratons, bet tagad tas kļuvis par "Lattelecom" Rīgas maratonu. 2012. gadā Rīgas maratons pirmoreiz saņēma prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas „Bronzas” kvalifikācijas zīmi, kļūstot par vienīgo maratonu Ziemeļeiropā un vienu no dažiem desmitiem pasaulē ar šo augsto kvalitātes novērtējumu. Maratons pulcē gan augstas klases profesionāļus, kas sacenšas maratona distancē, gan arī citus sportot gribētājus, kuriem ir iespēja skriet īsākās distancēs.

ARTGLASS SARGĀ LNMM PASTĀVĪGĀS EKSPOZĪCIJAS DARBUS
Tuesday, May 10, 2016

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir lielākais mākslas muzejs Latvijā, kas dibināts 1869. gadā. Tas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kurā tiek glabāti vairāk nekā 50 000 tēlnieku un gleznotāju darbi.

2013. gadā, kad Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka bez kapitālā remonta bija kalpojusi sabiedrībai jau vairāk nekā 100 gadus, muzejs tika slēgts renovācijai un rekonstrukcijai. Šajā laikā tika pilnībā atjaunots muzeja ēkas vēsturiskais apjoms un ievērojami paplašinātas telpas – izveidota apakšzemes piebūve ar jaunu izstāžu zāli un krātuvēm, kā arī iegūtas jaunas izstāžu platības muzeja bēniņos. Tika izveidota mūsdienīga infrastruktūra un vide mākslas darbu eksponēšanai un saglabāšanai, izstāžu darbībai, sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Pēc 3 gadus ilgušiem remontdarbiem, 2016.gada 4.maijā notika muzeja svinīgā atvēršana apmeklētājiem. Varam lepoties - Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir pārtapis par pasaules līmeņa muzeju un izskatās lieliski. Iedvesmojoties un ņemot piemēru no Rijksmuzeja Amsterdamā, ir piemeklēti labākie risinājumi kā izcilo muzeja saturu nodot apmeklētājiem, tai skaitā, izmantojot Latvijā ražoto Artglass anti-reflektīvo stiklu, tiek nodrošināta ne tikai nacionālo kultūras vērtību saglabāšana, bet arī pilnvērtīga mākslas darbu apskate.

Esam pagodināti - Artglass “neredzamajā” stiklā ir ierāmēti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas „Latvijas māksla. 19.-20.gadsimts” darbi, kas pirmo reizi aptver Latvijas mākslas vēstures kopainu visa 19. un 20. gadsimta garumā. Ekspozīcija atrodas muzeja vēsturiskajā ēkā un ir izvietota divos stāvos. Tā veidota pēc hronoloģiski stilistiskā principa, secīgi atspoguļojot Latvijas mākslas vēstures vispārējo attīstību, un ar raksturīgu darbu kopām un unikāliem meistardarbiem izceļot katra perioda nozīmīgākās, izcilākās parādības un autorus, kā arī inovācijas.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs kalpo kā sabiedrības mūžizglītības, brīvā laika pavadīšanas un dzīves kvalitātes nodrošinātājs, svarīgs nācijas identitātes veidotājs, starpkultūru dialoga un integrācijas procesu sekmētājs, kā arī ievērojams tūrisma objekts Rīgas pilsētā un Latvijā.

Esat laipni aicināti apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju – vienu no nozīmīgākajiem objektiem Rīgas kultūrtelpā, kas ar savām ekspozīcijām un izstādēm sniedz apliecinājumu Latvijas mākslas kvalitātei un augstajam līmenim!

Papildus informācija: http://www.lnmm.lv/lv/lnmm

Asinsdonoru diena uzņēmumā Groglass
Tuesday, May 3, 2016

Šī gada 3.maijs uzņēmumā Groglass bija īpaša labestības jeb asinsdonoru diena. Tās ietvaros no plkst. 10:00 – 14:00 uzņēmuma teritorijā viesojās Valsts asinsdonoru centra (#VADC) specializētais autobuss un visiem interesentiem bija iespēja ziedot asinis.
Šī bija pirmā reize, kad Groglass notiek šāda veida sociālā kampaņa. Tās ietvaros asinis noziedoja 12 uzņēmuma darbinieki kā rezultātā tika iegūti 5400ml asiņu. 
Paldies visiem Groglass darbiniekiem, kuri noziedoja asinis un iesaistījās labestības akcijā!

Groglass sveic Gada Fizmatu 2016
Wednesday, April 27, 2016

Katru gadu pavasarī notiek Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes lielākie svētki – Fizmatdienas. Tā ietvaros notiek dažādi pasākumi, piemēram, Sadziedāšanās un gājiens, Personību vakars, Laivu brauciens un citi. Svētku laikā tiek arī noteikta un apbalvota īpašā personība - Gada Fizmats, kurš ir inteliģents, atsaucīgs, sasniedzis lieliskas sekmes zinātniskajā darbībā, taču vienlaikus spēj būt arī aktīvs un sabiedrisks, lepojas ar savu Fizmatiskumu un, pats galvenais, kuram sirdī mīt īsteni oranžs siltums pret savu fakultāti un tās tradīcijām.
Šī gada 27.aprīlī Personību vakarā tika apbalvots Gada Fizmats 2016 – Ģirts Zāģeris, kuram tika pasniegta īpašā Groglass balva – sertifikāts 1000eur vertībā, lai jaunietis varētu uzstāties zinātniskajā konferencē. Apsveicam konkursa uzvarētāju un vēlam panākumus!
Fotogrāfijas: Elza Liniņa

Groglass atbalsta valsts ķīmijas un fizikas olimpiādes
Wednesday, April 6, 2016

Lai motivētu jauniešus apgūt eksaktos mācību priekšmetus, kā arī, lai veicinātu izpratni par zināšanu praktisko pielietošanu dzīvē, uzņēmums Groglass šogad pirmo reizi atbalstīja Latvijas valsts 57. ķīmijas olimpiādi, kas notika no 22. – 24.martam, kā arī valsts 66. fizikas olimpiādi, kas norisinājās 7. un 8. aprīlī.

Ķīmijas un fizikas valsts olimpiādes ir vienas no senākajām valsts mācību priekšmetu olimpiādēm Latvijā. Šogad novadu posmu olimpiāde pirmo reizi notika tiešsaistē, tajā piedalījās 1790 skolēni un no tiem ķīmijas valsts olimpiādē sacentās 206 skolēni. Savukārt fizikas novadu posmu olimpiādē tiešsaistē piedalījās 2 519 skolēni, no tiem fizikas valsts olimpiādē - 113 jaunieši.

Groglass atbalsta ietvaros:

  • Skolēniem un pasniedzējiem bija lieliska iespēja  noklausīties lekciju “Neredzamais stikls”, kuras laikā varēja uzzināt noderīgas fizikas un ķīmijas zināšanas, kā arī interesantus faktus par pašu uzņēmumu.
  • Skolēnu grupas brauca ekskursijā uz abām Groglass ražotnēm, lai gūtu papildus zināšanas un praktiski redzētu, kā tiek ražots “neredzamais stikls”.
  • Olimpiādes uzvarētājiem tika dāvinātas mugursomas, kā arī tiks sniegts finansiāls atbalsts, lai labākie no labākajiem jaunajiem ķīmiķiem un fiiķiem varētu piedalīties starptautiskajā ķīmijas olimpiādē, kas šovasar jūlijā notiks Gruzijā un starptautiskajā fizikas olimpiādē, kas jūlijā notiks Šveicē.

Ceram, ka Groglass atbalsts deva papildus ieskatu un izpratni par to, cik ļoti noderīgas ir ķīmijas un fizikas zināšanas, kā arī motivēs jauniešus veiksmīgi turpināt mācības!

Šmakovkas muzejs Daugavpilī
Friday, February 26, 2016

2016.gada vasarā Daugavpilī plānots atklāt pasaules mērogā lielāko un modernāko Šmakovkas muzeju, kur trīs zālēs būs izstādīta visaptveroša ekspozīcija par Latgales vēsturi, par pašu dzērienu, kā arī būs apskatāmi dzēriena ražošanas aparāti.

Uzņēmumā Groglass ražotais Artglass anti-reflektīvais jeb „neredzamais“stikls ir izmantots oriģināldizaina ekspozīcijas izveidē. Ekspozīcijas un stendu dizaina autori – "Reklāmas aģentūra "Bulterjers"" (http://www.bulterjers.lv)

„Artglass anti-reflektīvais un UV starus aizturošais stikls ir perfekts risinājums izstādēm, muzeju ekspozīcijām, kā arī mākslas un foto darbu ierāmēšanai. Stikls ir Hi-Tech un Hi-End produkts, un tā izmantošana ir līdzīga kā jebkuram profesionālam materiālam vai darbrīkam – nepieciešamas kaut nelielas priekšzināšanas, lai sasniegtu vai pat pārspētu to rezultātu, kāds iecerēts. Artglass ir tīrāms vieglāk un rezultatīvāk par citiem speciālajiem stikliem. Uzņēmums Groglass ir viens no reālajiem Latvijas augsto tehnoloģiju veiksmes stāstiem. Latvijas radošajām industrijām ir fantastiska iespēja, jo šāda līmeņa ražotājs atrodas tepat blakus un vienmēr sniegs visu nepieciešamo informāciju, konsultācijas un apmācību, lai kopīgi sasniegtu izcilu rezultātu. Esam pateicīgi par veiksmīgo sadarbību Šmakovkas muzeja projektā un par to, ka varam skatītājiem piedāvāt tieši tāda paša līmeņa eksponātu redzamību, kāda šobrīd ir tādos pasaules muzejos kā Luvra Parīzē, Nacionālā galerija Londonā vai Vatikāna muzeju kompleksā Romā,“ stāsta Jānis Ozers, mākslas maģistrs, SIA "Reklāmas aģentūra "Bulterjers"" radošais direktors.

Nota par Latvijas valsts atzīšanu de iure Artglass vitrīnā
Tuesday, January 26, 2016

26. janvārī atzīmējam Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure 95. gadadienu jeb tā dēvēto Diplomātu dienu.

Uzrunājot viesus svinīgajā pasākumā Ārlietu ministrijā 25. janvārī, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sacīja, ka: “Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure 95. gadadienas priekšvakarā Latvijas ārlietu dienests saskaras ar līdzīgiem starptautiskās politikas izaicinājumiem, kas bija aktuāli mūsu ārlietu dienesta dibinātājiem – Zigfrīdam Annai Meierovicam un pirmajiem diplomātiem. Latvijas dalība NATO un Eiropas Savienībā liekas pašsaprotama, taču arī turpmāk Latvijas diplomātiem būs jāpieliek visas pūles, lai Latviju nostiprinātu eiroatlantiskajā saimē,” sacīja ministrs.

Pasākuma laikā ministrijas vestibilā Artglass augstākās kvalitātes anti-reflektīvā stikla vitrīnā varēja aplūkot oriģinālo dokumentu no Latvijas Nacionālā arhīva – Francijas premjerministra un ārlietu ministra, Sabiedroto valstu Augstākās padomes 1921. gada 22.–26. janvāra sēžu vadītāja Aristīda Briāna 1921. gada 26. janvārī parakstīto notu par Latvijas valsts atzīšanu de iure.

Tāpat virtuāli tika demonstrēta Sabiedroto valstu Augstākās padomes 1921. gada 26. janvāra sēdes Parīzē protokols, kurā rakstiski atspoguļota Sabiedroto valstu pārstāvju diskusija par Latvijas un Igaunijas atzīšanu de iure. Tas kļuva iespējams, pateicoties Latvijas vēstniecības Francijā pagaidu pilnvarotās lietvedes Sarmītes Dannes sadarbībai ar Francijas Ārlietu ministrijas arhīvu, no kura tika saņemts dokuments. Latvijā šis protokols bija skatāms pirmo reizi.

Uzziņai:
Latvijas de iure atzīšana nozīmēja, ka valsts kļuva par starptautisko tiesību subjektu – tā varēja pievienoties starptautiskajām kolektīvajām konvencijām, slēgt daudzpusējos līgumus, kā arī piedalīties kā pilntiesīga locekle starptautiskajās konferencēs, organizēt un piedalīties starpvalstu apspriedēs.

Groglass komanda ir pagodināta redzēt notu par Latvijas valsts atzīšanu de iure Artglass anti-reflektīvā stikla vitrīnā, kā arī piedalīties tik skaistā un nozīmīgā pasākumā.

Fotogrāfijas: Ārlietu Ministrija

SIA Groglass saņem Eksporta Izcilības balvu
Friday, October 23, 2015

Esam pagodināti - SIA Groglass saņēma Eksporta Izcilības balvu Latvijas eksporta izcilības forumā, kas notika Palladium koncertzālē šī gada 22.oktobrī.
Lai balvu saņemtu bija jāiztur piecas konkursa atlases kārtas, kur tika izvērtēti uzņēmumi pēc dažādiem kritērijiem: eksports pārsniedz 1 miljonu eiro, zīmols radīts Latvijā, mājas lapa ir pieejama angļu valodā, semīgs zīmolu audita vērtējums un citi nosacījumi. Konkursam sākotnēji bija kvalificējušies 1350 uzņēmumi.
Kopumā tika godināti 25 izcilākie Latvijas eksporta zīmoli un 10 uzlecošās zvaigznes. Zīmolu pārstāvji saņēma sarkanas žaketes kā apzīmējumu izcilam darbam eksporta tirgus apuvē. 10 jaunie eksportētāji tika godināti ar sarkanām vestītēm un titulu Rising Stars.
35 iepriekšminētie uzņēmumi pievienojās jau 2013.gadā noteiktajiem 25 izcilajiem eksportētājiem un 11 uzlecošajām zvaigznēm. Uz Latvijas simtgadi kustība The Red Jackets būs atklājusi 100 Latvijas eksporta zīmolu stāstu.
«Uzvilkt sarkanu žaketi nozīmē uzdrīkstēties atšķirties, būt spilgtam un pamanāmam. Ar žaketes uzvilkšanu gribam mudināt uzņēmumus spilgti nest savu un Latvijas zīmolu pasaulē, » atzīst Inese Andersone - uzņēmuma GatewayBaltic vadītāja jeb kustības iniciatore, kurai rūp Latvijas eksports un tēls ārvalstīs.

Sadarbībā ar Groglass top foto izstāde GAISMA
Friday, October 2, 2015

No šī gada 1. oktobra līdz 2016. gada 2. janvārim pusdienu restorānā GUSTO (https://www.facebook.com/gusto.lv) norisinās fotogrāfa Andra Taškāna izstāde GAISMA, kas tapusi sadarbībā ar uzņēmumu Groglass.
Fotoizstādes GAISMA autors Andris Taškāns (www.taskans.net) aicina ikvienu apmeklētāju doties ceļojumā uz trim dažādām pasaules valstīm – Kubu, Portugāli, Melnkalni, lai novērtētu, ka arī saulainajās valstīs līst lietus, ir pelēks un mākoņains, taču pēc tam atkal atgriežas saule un gaisma. Citur vairāk, citur mazāk, bet gaisma ir visur. To mīl un pēc tās ilgojas. Lai kā ir pasaulē, bet šeit Latvijā gaismu novērtē jo īpaši, ziemas mēnešos to gaidot, bet pavasarī un vasarā – izbaudot. Gaisma spēlē ļoti nozīmīgu lomu arī fotogrāfijā – tāpat, kā stāsts, vide un fotogrāfa sajūtas. Būtiskas ir detaļas, lai skatītājs pilnībā spētu novērtēt darbu.
Fotogrāfiju ierāmēšanai izmantots Artglass anti-reflektīvais stikls, kas samazina gaismas atstarošanos (ļauj redzēt mākslas darbu patiesajās krāsās) un pasargā no kaitīgajiem UV stariem (izbalēšanas).
Esat laipni aicināti ne tikai gardi paēst, bet arī baudīt mākslu!

Groglass atbalsta fotogrāfijas vecmeistaru Leonīdu Tugaļevu
Monday, July 20, 2015

Uzņēmums Groglass atbalsta Latvijas fotogrāfijas vecmeistaru Leonīdu Tugaļevu. Klasiskās melnbaltās fotogrāfijas, kas ierāmētas neatspīdošajā Artglass stiklā, uzrunās skatītāju ar zināmu mākslinieku, rakstnieku un citu kultūrā plaši pazīstamu cilvēku portretiem, piemēram, Imantu Ziedoni, Jāni Pauļuku, Pēteri Martinsonu u.c. Esat laipni aicināti apskatīt mākslinieka jubilejas izstādi „FotoGrāfs” Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrā no šī gada 17.jūlija līdz 15.augustam. Papildus informācija:http://www.rothkocenter.com/rmc/ekspozicijas/tugalevs/lv

Fotogrāfijas: Andželīna Brailko un Irēna Stefanoviča

Mildas Bīrītes gleznas atkal izskatās lieliski
Wednesday, June 10, 2015

Latviešu mākslinieces Mildas Bīrītes (1909-1988) gleznas atkal izskatās lieliski – tās ir restaurētas, ierāmētas Groglass ražotajā „neredzamajā” stiklā un tagad eksponētas Valkas Novadpētniecības Muzejā (http://muzejs.valka.lv/).
Mākslas darbi atklāj un raksturo padomju laika noskaņu un tipāžus. Gleznotās ainavas, ziedi, klusās dabas un marīnas ir spēcīgās dabas un zemes krāsās, kā arī – tās ir bagātas faktūras ziņā. Gleznotas 1960.gados eļļas tehnikā uz kartona, ar pastozo triepienu, liela daļa tieši ar špakteļlāpstiņu, veidojot ļoti biezu krāsas slāni. Esat laipni aicināti apskatīt M.Bīrītes gleznas!

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma viesojas Groglass
Friday, June 5, 2015

Esam pagodināti - šorīt uzņēmumā Groglass viesojās Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras (LTRK) padome. Viesi tika laipni uzņemti un informēti par uzņēmuma vēsturi, attīstību un veiksmīgo darbību, kā arī bija lieliska iespēja izstaigāt ražotni un redzēt, kā tiek ražots augtas kvalitātes „neredzamais” stikls, kas tiek eskportēts uz vairāk kā 40 dažādām pasaules valstīm. Viesi bija patīkami pārseigti uzzināt dažādus interesantus faktus, piemēram, liela uzmanība tiek pievērsta pētniecībai un sadarbībai ar zinātnes jomu, t.sk., Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu, uzņēmuma klientu vidū ir dažādu valstu muzeji, veikali u.c., kā arī, spriežot pēc pārdošanas rezultātiem, katrās 90 sekundēs kaut kur pasaulē ar SIA Groglass stiklu tiek ierāmēts kāds mākslas darbs.
Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma augstu novērtē uzņēmuma Groglass darbību inovatīvā jomā, izmantojot zinātnes atklājumus: «Jūsu darbs ir ļoti iedvesmojošs citiem uzņēmīgiem cilvēkiem Latvijā, darbojoties ar pievienotās vērtības produktu radīšanu.»
Groglass telpās notika arī LTRK padomes sēde.
Bija patiess prieks uzņemt viesus, kā arī saņemt tik daudz pozitīvas atsaukmes par uzņēmumu!
Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja.

Uzņēmums Groglass turpina atbalstīt latviešu māksliniekus
Monday, June 1, 2015

Šī gada aprīļa beigās Briselē jau 33.reizi pēc kārtas notika Art Brussels 2015 – starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde.  Laika gaitā tā ir pamatīgi pilnveidojusies un kļuvusi par nozīmīgu mākslas pasākumu, kas nu jau pulcē vairāk kā 200 galerijas no visas pasaules. Šogad Latviju pārstāvēja galerija Alma ar mākslinieka Andra Eglīša solo darbu ekspozīciju, kas sastāvēja no iespaidīga mākslas objekta, gleznas un fotogrāfijām.

Foto  sērija  “Iespējamā vieta” ir mākslinieka Andra Eglīša brīvdabas darbnīcā tapušas abstraktu objektu konstrukcijas uzņemtas ar ģimenes mantojumu - kolodija plašu fotokameru. Visas sešas bildes tika ierāmētas ar „neredzamo” Artglass stiklu.

„Aktuāls bija jautājums ,kā lai saglabā visas smalkās fotogrāfijas nianses. Jau agrāk, kad ierāmējām īpaši vērtīgus mākslas darbus, izmantojām Groglass ražoto Artglass stiklu. Tas ir labākais mākslas darbu ierāmēšanai, jo tas ir anti-reflektīvs un nodrošina gandrīz 100% aizsardzību pret kaitīgo UV starojumu, tā pasargājot un saglabājot vērtīgos mākslas darbus. Lepojamies, ka šāds – augstākās kvalitātes neatspīdošais stikls tiek ražots Latvijā un paldies Groglass komandai par atsaucību un atbalstu”, saka Astrīda Riņķe – Galerijas Alma vadītāja un īpašniece.

Andris Eglītis ir jauns un talantīgs mākslinieks. Viņš neapstājas pie sasniegtā, bet arvien ir meklē jaunus radošos risinājumus, lai izteiktu savu pasaules uztveri caur mākslu. 2013.gadā A.Eglītis ieguva Purvīša balvu – prestižāko laikmetīgās mākslas apbalvojumu Latvijā. Un šogad mākslinieks kopā ar Katrīnu Neiburgu veidoja Latvijas paviljonu 56. Venēcijas biennālē.

Uzņēmums Groglass ir pagodināts atbalstīt Andri Eglīti - vēlam veiksmi, kā arī arvien jaunus radošos sasniegumus!

ARTGLASS vērienīgā Latvijā radītā dizaina izstādē – HUMANIZĀCIJA
Monday, February 9, 2015

Grandioza iespēja apskatīt Artglass „neredzamo stiklu” iedvesmojošā ekspozīcijā HUMANIZĀCIJA. Izstādē tiek demonstrēta Latvijā radītā dizaina daudzveidība un pieejamība, atklājot dizaina potenciālu jebkuras nozares un indivīda sadzīves situācijas ietvaros. Šī ir otrā atklātā ekspozīcija Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA ietvaros.

HUMANIZĀCIJA ir ļoti īpaša izstāde - tajā apvienots priekšmetiskais dizains, pakalpojumu dizains, kā arī tehniskās jaunrades risinājumi, kas līdz šim Latvijā vēl nav darīts. Tāpēc izstāde ir lieliska platforma, kas veicina mijiedarbību starp šīm nozarēm un sekmē jaunus radošos risinājumus.

Ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 130 Latvijas dizaina produktu un pakalpojumu paraugi, demonstrējot plašo pielietojamību un rosinot diskusiju par šī potenciāla mērķtiecīgāku apgūšanu un izmantošanu. Artglass „neredzamais stikls” apskatāms sadaļā MATERIĀLI, kurā atainota Latvijas zinātnieku, izgudrotāju un dizaineru jaunrade.

Izstāde HUMANIZĀCIJA apskatāma no šī gada 6.februāra līdz 29.martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā). Papildus informācija: www.lnmm.lv

GroGlass ieguva balvu "Best in Show" Displeju Nedēļā 2014!
Monday, September 22, 2014

Displeju Nedēļa ir lielākā starptautiskā izstāde, kas veltīta tehnoloģiju sasniegumiem elektronisko displeju jomā. Tā ir vieta, kur satiekas displeju tehnoloģiju un produktu piegādātāji kopā ar inženieriem, dizaineriem un lēmumu pieņēmējiem, attīstot idejas un realizējot tās jaunos produktos. Tā bija 13. izstāde pēc kārtas un pirmā reize, kad piedalījās arī GroGlass. Rezultāti bija pārsteidzoši - GroGlass saņēma balvu "Best in Show" par speciāli displejiem radīto anti-reflektīvo stiklu un akrilu, kas faktiski pilnībā novērš atstarošanos. Īpašā ceremonijā balvu pasniedza uzņēmuma Apple displeju tehnoloģiju direktors Dr. Wei Chen, kas bija arī balvas žūrijas priekšsēdētājs. Izstādes laikā, cilvēki burtiski stāvēja rindā, lai tiktos ar GroGlass un iegūtu vairāk informācijas par anti-reflektīviem produktiem. GroGlass komandai bija lieliska iespēja pastāstīt apmeklētājiem par savu anti-reflektīvu stiklu (un akrilu), kā arī satikties ar potenciāliem klientiem un uzsākt sarunas par sadarbību. Tāpat arī izstādē bija lieliska iespēja satikt nozares ekspertus, lai uzzinātu par jaunām tendencēm, iegūtu ieskatu industrijas attīstībā un apspriest jaunas inovācijas, ko GroGlass cer realizēt nākotnē. GroGlass Pārdošanas un Mārketinga nodaļa izsaka pateicību kolēģiem, kas nodrošināja palīdzību savlaicīgā paraugu sagatavošanā, pakošanā un nogādāšanā uz izstādi.

GroGlass ražotās Artglass vitrīnas izstādē “1514. Grāmata. 2014” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
Saturday, September 20, 2014

Esat laipni aicināti uz izstādi “1514. Grāmata. 2014”, kas ļauj aizceļot 500 gadu senā pagatnē, ieskatīties drukāto grāmatu vēsturē un saprast, ka grāmata bija un ir spēcīgs medijs ikviena cilvēka dzīvē. Ir apskatāmas 80 unikālas 1514.gadā publicētas grāmatas un manuskripti, kas atceļojuši no lielākajām Eiropas bibliotēkām – Austrijas Nacionālās bibliotēkas, Bavārijas Valsts bibliotēkas, Strasbūras Nacionālās universitātes bibliotēkas grāmatu krātuvēm un citām.
Izstādē parādīta gan 1514.gada „lielā kultūra”, kas saistījās ar intelektuālo dzīvi, gan „mazā kultūra”, ko pārstāvēja ikdienas dzīve, dzimtā vieta un paradumi. Līdztekus liturģiskajām un lūgšanu grāmatām var skatīt arī pavārgrāmatas, rēķināšanas grāmatas, kalendārus, manuskriptus un pat bruņinieku romānus. Nevienu grāmatu nevar šķirstīt fiziski, taču grāmatu saturam ir iespējams piekļūt, izmantojot interaktīvās planšetes, kas izvietotas pie katras vitrīnas. 6 visvērtīgākās un svarīgākās grāmatas ir izliktas īpašās Groglass ražotajās Artglass anti-reflektīvā stikla vitrīnās ar klimata kontroli, kas izstādes apmeklētājiem nodrošina iespēju apskatīt gadsimtiem senās grāmatas bez optiska ierobežojuma. Artglass anti-reflektīvais stikls novērš atspīdumu un nodrošina gandrīz 100% aizsardzību pret kaitīgo UV starojumu, tā pasargājot un saglabājot vēstures mantojumu. ArtGlass vitrīnas var atpazīt pēc uzlīmītes kreisajā pusē ar GroGlass logo. Izstāde apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – „Gaismas pilī”, Grāmatniecības muzeja telpā, 1.stāvā, Mūkusalas ielā 3. Ieeja ir bez maksas! Darba laiks: otrdienās un ceturtdienās plkst. 12:00 – 20:00, trešdienās un piektdienās plkst. 11:00 – 19:00, sestdienās plkst. 10:00 – 17:00, svētdienās un pirmdienās izstāde ir slēgta. Papildus informācija: lnb.lv GroGlass ir pagodināts piegādāt Artglass anti-reflektīvo stiklu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un tāpēc īpaši liels paldies visiem, kas strādāja pie šī projekta un palīdzēja nodrošināt gan stikla augstvērtīgo kvalitāti, gan perfektu iepakojumu!

Groglass sporta spēles 2014
Wednesday, August 20, 2014

Šī gada 20.augusts bija aizraujoša, skaista un pozitīviem iespaidiem pilna diena, kad visi SIA Groglass darbinieki pulcējās Gaujas senlejā, klusā mežu ielokā pie Cēsīm. Notika ilgi gaidītās vasaras sporta spēles. Sporta dienas ietvaros bija sagatavoti dažādi pārsteigumi, daudzveidīgi sporta un izklaides uzdevumi, kā arī jautras un smieklīgas atrakcijas.Vairāk kā simts SIA Groglass darbinieki tika sadalīti sešās komandās, kas nerimstoši aktīvi visas dienas garumā sacentās par labākajiem rezultātiem komandu un individuālajos uzdevumos. Brīnišķīgas dabas ainavu un apskates objektu ieskauti, sporta dienas dalībnieki piedalījās visdažādākajās distancēs, piemēram, skrēja ar lamu, stāvēja uz rokām, staigāja pa virvēm, veidoja piramīdas, brauca ar laivu – tas bija lielisks piedzīvojums visas dienas garumā. Lai arī brīžiem saule karsēja pamīšus ar stipru lietu un pērkona ducināšanu, nekādas sūdzības – komandas un sporta gars bija pārņēmis Groglass cilvēkus – sacensības turpinājās bez apstājas. Slapjas drēbes, dubļainas kājas vai pēkšņais vēsums nebija problēma, tā drīzāk bija vērtīga pieredze kolēģu iepazīšanai, kad viens otram palīdzēja, lai tik komanda sasniegtu labākus rezultātus. Dienas beigās, kad notika apbalvošana, uzvarētāju komandas kapteinis atzina: „Mana motivācija ir mana komanda un otrādi. Motivācijai ir jānāk no katra paša – ir jāgrib piedalīties un izpildīt dotos uzdevumus. Un tad, kad šī mijiedarbība notiek – Tu saproti, ka galvenais nav uzvarēt, bet gan būt kopā un piedalīties. Mēs visi esam uzvarētāji, jo mums bija šī skaistā diena, kad katrs varējām dot no sevis labāko!” Tas apliecina jau sen zināmo faktu, ka cīņā par uzvaru nozīme bija ne tikai spēkam un veiklībai, bet arī komandas saliedētībai, draudzībai un asprātībai. Patiess prieks dzirdēt dažādus jautrus stāstiņus un pozitīvas atsauksmes par piedzīvoto! Tas viss apliecina, ka sporta diena bija īpašs pasākums, kas vienoja un stiprināja SIA Groglass kolektīvu, kā arī ikdienu padarīja par aizraujošiem svētkiem un lieliski pavadītu laiku brīvā dabā. Gaidām nākamās sporta spēles!

Pieteikšanās kartība

Atsūtiet mums savu CV uz e-pastu cv@groglass.com. Jūs varat pie mums vērsties arī personīgi un aizpildīt darba meklētāja anketu. Mūsu adrese: Katlakalna iela 4 b, Rīga. Darba meklētāja anketu iespējams aizpildīt jebkurā laikā, jo mūsu uzņēmums strādā bez pārtraukuma visu diennakti.

Prakse uzņēmumā

Mēs ar prieku gaidām praksē studentus, vietu skaits gan ir ierobežots. Lai iesniegtu pieteikumu praksei, lūdzu atsūtiet pieteikumu personāla nodaļai uz e-pastu cv@groglass.com

Pašlaik mums nav izsludinātu vakanču

Vārds:
Uzvārds:
E-pasta adrese:
Tel.numurs:Jautājumi/Komentāri:Par Groglass

Divās ražotnēs GroGlass apstrādā stiklu, ko izmanto mākslas darbu, elektronisko displeju (piemēram, televizoru, datoru, teleprompteru) ekrānu ierāmēšanai, kā arī arhitektūras risinājumiem (piemēram, veikalu vitrīnām, VIP ložām stadionos) un citām lietām, kur nepieciešams „neredzams stikls”.

Pasaulē ir tikai daži uzņēmumi, kas ražo šādu produkciju. GroGlass ražotne ir viena no mūsdienīgākajām un automatizētākajām pasaulē. Divas GroGlass ražošanas līnijas apkalpo ap 150 darbinieku. Papildus informācija par uzņēmuma darbiniekiem pieejama sadaļā „Mūsu darbinieki”. Lielākā daļa saražotās produkcijas tiek eksportēta uz vairāk nekā 45 pasaules valstīm – Vāciju, Šveici, Nīderlandi, ASV, Franciju, Norvēģiju, Lielbritāniju u.c.

Noskaties jauno video par Groglass:

Mūsu apbalvojumi

Mūsu produkcija un eksporta potenciāls tiek augstu novērtēts gan Latvijā, gan pasaulē. Pēdējo dažu gadu laikā mēs esam saņēmuši vairākus apbalvojumus:

Ja pajautāsiet mūsu darbiniekiem, kāpēc viņi strādā GroGlass, visizplatītākā atbilde būs: „Te ir interesanti!”. Strādājot mūsu uzņēmumā, Jums būs plašas izaugsmes iespējas – iespējams profesionāli pilnveidoties ne tikai apgūstot fizikas un ķīmijas procesu specifiku, bet arī strādājot dažādās uzņēmuma nodaļās. Uzņēmumā ir vairāk nekā 30 dažādu amatu pozīciju, tādēļ, apgūstot ražošanas pamatus, ir iespējas izvēlēties, kādā jomā pilnveidoties profesionāli – ražošanā, kvalitātes nodaļā, jaunu produktu izstrādē un to izplatīšanā, tehniskajā nodaļā vai loģistikā, vai ieņemot citus administratīvus amatus.

Mēs, Groglass darbinieki, veicam dažādus uzdevumus, mums ir dažāda profesionālā pieredze, dažādas intereses un mēs esam dažādi pēc rakstura. Tomēr mūs visus vieno šādas individuālas īpašības:
Mēs esam atbildīgi par savām problēmām
- problēmas darbā ir mūsu personīgās problēmas un mēs darām visu, lai tās atrisinātu.
Mēs izrādām iniciatīvu
- kad mēs redzam, ka kaut kas nav kārtībā, mēs labojam situāciju tā vietā, lai problēmu ignorētu vai žēlotos.
Mēs sadarbojamies viens ar otru
- mēs dalāmies ar informāciju un atbalstām citus uzņēmuma darbiniekus. Kad kādam no mums ir sarežģīta problēma, mēs jautājam pēc padoma viens otram un pēc tam darām zināmu kolēģiem problēmas risinājumu, lai arī citi zinātu, kā rīkoties šādās situācijās.
Mēs pastāvīgi attīstāmies
- mēs uzņemamies pilnu atbildību par savu profesionālo zināšanu un prasmju izaugsmi. Ja mēs nezinām, kā kaut ko paveikt, aktīvi meklējam informāciju un nepieciešamos resursus.
Mēs esam uzticīgi savam darbam
- ja nepieciešams, mēs esam gatavi darīt visu iespējamo, lai paveiktu darbu, pat ja nākas ziedot savu personīgo komfortu.
Kvalitātes kontroles nodaļa

Dace, kvalitātes vadītāja

Lūdzu, pastāstiet par GroGlass kvalitātes nodaļu! Augsti attīstītu tehnoloģiju uzņēmumam, kāds ir GroGlass, kvalitātes vadībai ir noteicošā funkcija. GroGlass lepojas, ka tūristi no visas pasaules apbrīno mākslas darbus Parīzes Luvrā, Londonas Nacionālajā galerijā, Amsterdamas Rijksmuzejā, kas pārklāti ar mūsu ražoto stiklu. Jau vairākus gadus mēs esam ekskluzīvi stikla piegādātāji Bang&Olufsen televizora ekrāniem. Mūsu saražotā stikla augstās kvalitātes rādītājs ir klientu apmierinātība – viņi pasūta stiklu atkārtoti, turklāt ir minimāls nekvalitatīva produkta nomaiņas risks. Uzklātā stikla kvalitāti laboranti pārbauda gan vizuāli, gan ar īpašu iekārtu palīdzību. Kādai jābūt iepriekšējai pieredzei, lai kļūtu par GroGlass kvalitātes nodaļas darbinieku? Laborantam ir vēlama (bet nav obligāta) izglītība ķīmijas jomā. Galvenais, lai cilvēkam būtu augstas koncentrēšanās spējas, viņš būtu rūpīgs un precīzs. Tā kā Baltijā citu šādu ražotņu nav, mēs visus darbiniekus apmācām uzņēmumā uz vietas. Tādēļ mūsu darbiniekiem ir ļoti dažāda pieredze. Ir darbinieki, kuri pie mums atnākuši no ražošanas uzņēmumiem, bet ir arī tādi, kas ir strādājuši citās jomās, piemēram, par pavāriem. Kāda ir kvalitātes nodaļas darba specifika? Ņemot vērā, ka ražotne strādā bez pārtraukuma, mums jānodrošina kvalitāte 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā. Lai īstenotu šo nozīmīgo funkciju, mūsu darbinieki strādā pēc slīdošā grafika, kas ietver gan dienas, gan nakts maiņas. Šādam grafikam ir savas priekšrocības, jo darbinieks var risināt savus personīgos jautājumus laikā, kad citi strādā, piemēram, doties pie ārsta vai uz banku, vai pavadīt dienu kopā ar bērnu. Turklāt tā kā viena maiņa standarta slodzē ilgst 12 stundas, darbiniekam mēnesī ir mazāk darba dienu un vairāk brīvdienu nekā normālā darba nedēļā.
Man patīk strādāt uzņēmumā GroGlass. Es pieskatu mazmeitu un stabils darbs ar noteiktu grafiku ļauj man plānot savu dzīvi. Darba alga ir stabila un es vienmēr zinu, ar ko varu rēķināties. Man šeit viss ir skaidrs – esmu apmācīta un zinu, kā labi paveikt darbu. Papildus visam man ir lieliski kolēģi – gan laboratorijā, gan cehā.

Tatjana, laboratorijas speciāliste

Pirms darba GroGlass desmit gadus strādāju par pavāru. Lai arī izaugu no trauku mazgātāja līdz šefpavāram, algu man maksāja neregulāri un aploksnē. Meklējot stabilitāti, nokļuvu GroGlass. Četru gadu laikā rūpnīcā esmu apguvis laboranta darba noslēpumus. Nesen, pēc jaunas ražošanas līnijas palaišanas, mani paaugstināja par tehnologa asistentu. GroGlass man nozīmē ne tikai godīgu darba devēju, bet arī labus kolēģus. Pie mums strādā satriecoši labi darbinieki. Esmu apmierināts, ka nomainīju profesiju un ceru palikt GroGlass tik ilgi, cik vien spēšu.

Māris, tehnologa asistents

Ražošanas nodaļa

Gusts, ražošanas vadītājs

Kādi amati ir pārstāvēti ražotnē? Nepārtrauktu ražošanu nodrošina četras maiņas, katrā strādā robotu, iekārtu un mašīnu operatori, tehniskie darbinieki, kā arī iepakotāji, krāvēji u.c. Liela daļa kolektīva karjeru sāka kā vienkārša darba veicēji, vēlāk pēc mācībām uzņēmumā pārkvalificējās par operatoriem, kuru pienākumos ir robotu un citu iekārtu vadīšana. Mēs augstu vērtējam darbinieku daudzfunkcionalitāti, t.i., spēju veikt dažādus darbus. Vai visiem GroGlass darbiniekiem ir iepriekšēja pieredze darbā ar stiklu? Tieši otrādi – mūsu darbiniekiem ir ļoti daudzveidīga pieredze, bieži vien tāla no ražošanas. Tomēr visus mūsu darbiniekus vieno vēlme pilnveidoties profesionāli un, protams, interese par ražošanas procesu un augsti attīstītajām tehnoloģijām. Kāds ir ražotnes darba grafiks? Nepārtrauktu ražošanu nodrošina četras maiņas. Pamatā mēs strādājam pēc slīdošā grafika, kas ietver gan dienas, gan nakts maiņas pēc kurām seko vairākas brīvdienas.
Pirms darba GroGlass es strādāju labās rūpnīcās Īrijā un Lielbritānijā. Atgriezies Latvijā, biju patīkami pārsteigts par darba apstākļiem GroGlass. Kā daudzi mūsu rūpnīcā sāku kā vienkārša darba darītājs, dažu gadu laikā apguvu griešanas operatora, pēc tam robotu operatora iemaņas. Patlaban varu darboties ar lielāko daļu iekārtu, kas padara manu darbu daudzveidīgu. Strādājot GroGlass, jūtos stabils, man ir nodrošinātas sociālās garantijas, varu noformēt kredītu mājokļa iegādei. Man un manai ģimenei tas ir svarīgi.

Igors, operators

Pētniecības un attīstības nodaļa

Guntis, Pētnieks

Ar ko nodarbojas Jūsu nodaļa? Uzņēmumā GroGlass mums ir divas galvenās funkcijas. Pirmkārt, mēs esam atbildīgi par tehnoloģiskā procesa parametriem un tehnoloģisko procesu risināšanu. Otrkārt, mūsu pārziņā ir jaunu produktu attīstīšana. Mēs izgudrojam jaunas, mūsu stikliem piemītošas papildus īpašības vai kombinējam jau esošās, tādējādi iegūstot jaunus, klientiem interesantus produktus. Piemēram, mūsu klienti nebija apmierināti, ka antireflektīvos stiklus ir grūti tīrīt. Tādēļ mēs izgudrojām īpašu aizsargslāni, kas padarīja virsmu ne tikai gludāku un vieglāk tīrāmu, bet arī noturīgāku pret skrāpējumiem un defektiem. Tagad tā ir mūsu priekšrocība, ar kuru mēs veiksmīgi konkurējam.
Uzreiz pēc mācībām, meklējot darbu, atnācu strādāt uz GroGlass par vienkārša darba darītāju. Pēc mēneša mani ievēroja un paaugstināja par kvalitātes kontrolieri, vēl pēc pusgada – par laboratorijas speciālistu, pēc pusotra gada – par kvalitātes nodaļas vadītāja asistentu. Patlaban es strādāju attīstības nodaļā savā specialitātē – regulēju sistēmas, kas identificē defektus, kā arī nodarbojos ar projektu vadību. Strādājot tādā augsti attīstītu tehnoloģiju uzņēmumā, kāds ir GroGlass, rodas vēlme pastāvīgi attīstīties, tiekties pēc jaunām zināšanām un prasmēm. Esmu gandarīts, ka mana darbavieta ir GroGlass.

Ivans, Projektu analītiķis

Pārdošanas un mārketinga nodaļa

Artūrs, pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītājs

Ar ko atšķiras GroGlass pārdošanas speciālista darbs no šāda paša darba citā uzņēmumā? Pašam produktam, ko pārdodam – „neredzamajam” stiklam – ir daudzas īpašības un, lai runātu ar klientu vienā valodā, nepieciešams zināt katra pārklājuma specifiku. Tas ietver pietiekami daudz tehniskās informācijas. Kādas svešvalodas jāprot pārdošanas nodaļas darbiniekiem? Tas atkarīgs no tā, par kādu reģionu speciālists atbild. Mūsu speciālisti prot angļu, spāņu un vācu valodu. Kā notiek saziņa ar GroGlass klientiem? Protams, mēs daudz sazināmies ar mūsu klientiem pa tālruni un elektronisko pastu. Turklāt tā kā mūsu klienti ir lieli Eiropas un Amerikas uzņēmumi, mēs noteikti aicinām viņus uz rūpnīcu, lai parādītu ražošanas procesu, kā arī viesojamies pie viņiem. Mūsu klienti atrodas 45 dažādās valstīs, tādēļ mēs daudz ceļojam pa pasauli. Tāpat GroGlass piedāvā savu stiklu vadošajās nozares izstādēs, kur mēs, protams, tiekamies ar jauniem un jau esošiem klientiem.
Es strādāju GroGlass, jo man vienmēr ir gribējies padarīt cilvēku ikdienu skaistāku un interesantāku, parādīt cilvēkiem kaut ko jaunu, tādu, ko viņi vēl nav redzējuši un ar GroGlass radīto antireflektīvo stiklu es to varu darīt katru dienu. Es varu radīt nozīmi, kuru vienmēr esmu vēlējies.

Rihards, klientu menedžeris

Mans lielākais ieguvums, strādājot uzņēmumā GroGlass, ir iespēja katru dienu iemācīties kaut ko jaunu, attīstīt savus talanus un tādējādi sasniegt nozīmīgus personīgos un uzņēmuma mērķus. Tas šeit vienmēr tiek augsti novērtēts. Man ļoti patīk dinamiskā vide, kurā strādāju, un iespēja būt daļai no pasaules klases augsto tehnoloģiju organizācijas, atrodoties tepat Latvijā.

Inese, klientu menedžere

Tehniskā nodaļa

Vadims, galvenais inženieris

Ar ko nodarbojas Jūsu nodaļa? Mēs nodrošinām ražošanas stabilitāti no tehniskā viedokļa – veicam mašīnu un iekārtu profilaktiskos un remonta darbus, uzstādām jaunu aparatūru, nodrošinām visu ražošanas līnijas daļu vienmērīgu un saskaņotu darbu. Kas Jūs darbā profesionāli piesaista? Mūsu aparatūra ir ļoti sarežģīta, tādēļ katrs jauns uzdevums ir unikāls. Jebkuras problēmas risinājums prasa veselas profesionāļu komandas darbu, procesu pamatīgu izpratni un radošu pieeju darba uzdevumu risināšanā. Man patīk katru dienu profesionāli attīstīties un apgūt darbā kaut ko jaunu.
Pirms darba GroGlass es desmit gadus nodarbojos ar bagāžu līniju vadības sistēmu projektēšanu lidostām. Pēc tam mans draugs, un patlaban arī kolēģis uzņēmumā GroGlass, uzaicināja mani paviesoties rūpnīcā. Ar tik sarežģītu procesu kā šeit klātienē iepazinos pirmoreiz un jāsaka, ka redzētais manī atstāja dziļu iespaidu. GroGlass es nodarbojos ar jaunu produktu ieviešanu ražošanā. Lai arī tas nav vienkāršs darbs – daudz nezināmā un neprognozējamā – man patīk būt daļai tāda sarežģīta procesa.

Nikolajs, ražošanas projektu vadītājs